کتاب موانع انسانی

کتاب موانع انسانی

مقدمه نویسنده

روزهای اولی که وارد فضای استارتاپی شدم، با این دیدگاه آمده بودم که می‌توانم خیلی سریع دنیا را تغییر دهم و زندگی مردم را بهتر از قبل سازم. در کنار این دیدگاه، درآمد بالا هم همیشه در گوشه ذهن من جای داشت. جوانی است و آرزوهای زیاد برای پیشرفت! پیشرفت‌هایی که می‌خواهند جهان شمول باشند. پیشرفت‌هایی جهان شمول که در تاریخ ثبت شود و آیندگان به نیکی از ما یاد کنند. این اهداف بسیار زیبا بودند، هستند، خواهند بود و خواهند ماند. تفاوتی که بچه‌های استارتاپی (هر کسی که در سن پایین به دنبال خلق ارزش و شغل و درآمد است و نمی‌تواند منتظر بماند تا کسی فرصتی ایجاد کند و سپس وی از آن فرصت بهره ببرد. یک استارتاپی، خود به دنبال خلق فرصت است) با دیگران دارند، این است که بدون تجربه شروع می‌کنند و هراسی از شکست ندارند. تنها هراس یک استارتاپی، عدم موفقیت در خلق ارزش و فرصت برای پیشرفت خود و دیگران است. این افراد به صورت غالب از صفر شروع می‌کنند و آهسته قدم برمی‌دارند. سرعت پیشرفت آن‌ها گاهی به قدری آهسته است که اطرافیان او فکر می‌کنند آن‌ها افرادی بیکار هستند و هیچ فعالیت مفیدی انجام نمی‌دهند. بچه‌هایی که مدام در حال آزمون و خطا هستند و یادگیری بالاترین اولویت آن‌ها است. تفاوت‌ها همین جا نمایان می‌شوند. آن‌ها فرصت‌هایی ایجاد می‌کنند تا یاد بگیرند.

بدون شک اگر دوباره 20 ساله شوم، یعنی به 5 سال پیش برگردم، دوباره همین مسیر را انتخاب خواهم کرد. چرا که به هیچ وجه حاضر نیستم تجربه‌هایی که در این مدت کسب کرده‌ام، دوستانی که پیدا کرده‌ام و دیگر دست یافته‌ها را با هیچ چیزی به خصوص درآمد معاوضه کنم. تجربه‌ها و آموخته هایی که این بچه ها را برای آینده‌ای بزرگ آماده می‌سازد. یقین دارم تجربه‌هایی که در 5 سال کسب می‌کنند را نمی‌توان با 10 سال کار‌کردن برای دیگران آموخت. به همین دلیل، این افراد در نهایت به هدف خود می‌رسند و افرادی تاثیرگذار در حیطه‌ی کاری خود می‌شوند. چرا که زمان زیادی را برای آماده‌سازی و تشکیل ساختار ذهنی برای انجام کار اصلی خود در زندگی صرف کرده‌اند.

اما چرا تصمیم گرفتم درباره منابع انسانی بنویسم؟

همیشه با مطالعه‌ی کتاب‌های مختلف و شنیدن صحبت‌های افراد بزرگ در حوزه‌ی کسب و کار، با اهمیت  و تاثیر بسیار زیاد موضوع منابع انسانی در رشد و موفقیت کسب و کارها مواجه می‌شدم. در اوایل شروع فعالیت کاری خود، نمی‌توانستم پشت‌پرده‌ی این عبارت را درک کنم و به این دلیل، در تجربه‌های اولیه، اغلب جمع‌های دوستانه‌ای بودیم و کارمان هم پیشرفت آن‌چنانی نداشت. ما افرادی بودیم که دست به هر کاری می‌زدیم. هرچه جلوتر رفتیم، به واسطه‌ی پیچیده‌تر شدن کارها و مشکلات به وجود آمده، به اهمیت منابع انسانی پی بردم. در آخرین تجربه‌ی کاری خود که از همه نظر بیش‌ترین رشد را در مقایسه با استارتاپ‌های قبلی من داشت، اهمیت منابع انسانی را با گوشت و پوست و استخوان خود درک کردم. در تجربه‌ی آخر خود، اشتباهاتی داشتیم که هزینه بسیاری برای ما به بار آوردند. اما آموزه‌های زیادی نیز در اختیار ما قرار دادند.

من از دوران دانشگاه علاقه‌مند “به اشتراک گذاری” دانسته‌های خود بودم. توجه ویژه‌ای به این موضوع داشتم و همیشه سعی می‌کردم دانسته‌های خود را تمام و کمال با دیگران به اشتراک بگذارم. در مقابل هیچ انتظاری از طرف مقابل خود نداشته باشم. زیرا رشد جامعه‌ای که در آن کار و زندگی می‌کنیم، باعث بهبود کار و زندگی همه اعضای آن می‌شود و من هم عضوی از آن جامعه هستم. پس بهتر است این حرکت از خودم شروع شود. همین موضوع علت اصلی نوشتن تجربه‌های خود در قالب این کتاب بود. با بررسی و مطالعه‌ی کتاب‌ها و منابع مختلف در حوزه منابع انسانی و همچنین صحبت‌های مکرر با دوستانی که در زمینه‌ی مدیریت منابع انسانی فعالیت داشتند، تصمیم گرفتم اولین کتاب در این حوزه را برای بچه‌های استارتاپی بنویسم. به نظر خودم، موارد مطرح شده در این کتاب را می‌توان در زندگی شخصی نیز به کار بست.

محتوای کتاب موانع انسانی

این کتاب مجموعه‌ای از تجربه‌های من و دوستانم در این چند سال است. تا حد امکان سعی شده است به مواردی اشاره شود که توانسته‌ایم با ارائه‌ی راه‌حل، به نتیجه‌ی مناسب برسیم. البته این حقیقت همچنان پا‌برجا است که آن‌ چه در تیم ما جواب مثبت داده، ممکن است در تیم شما نتیجه‌ی عکس بدهد. چرا که هیچ دستورالعمل مطلقی برای تضمین موفقیت در این زمینه وجود ندارد. در هر صورت، مطالعه‌ی این کتاب و راهکارهای ارائه شده در آن، می‌تواند برای حل مشکلات، دید خوبی به شما دهد. حداقل این که شما مسیرهایی که ما رفته‌ایم را طی نمی‌کنید یا اگر ما آن مشکلات را با دوچرخه پشت سر گذاشتیم، شما پس از خواندن این کتاب با ماشین فرمول 1  از کنار آن‌ها می‌گذرید و در کسب و کار خود رشد بیش‌تری را ملاحظه خواهید کرد.


 سفارش آنلاین کتاب موانع انسانی (نسخه الکترونیکی pdf)

فهرست مطالب

چرا موانع انسانی؟
از کجا نیرو پیدا کنم؟
– تجربه‌ی کار با جابینجا
– تجربه‌ی کار با گروه های کاریابی در شبکه های اجتماعی
– شبکه های اجتماعی شخصی
– شبکه های اجتماعی دوستان
– شبکه های اجتماعی استارتاپ
– تیم های شکست خورده
– رویدادهای استارتاپی
– شبکه های اجتماعی خاص
– دوستان
– فضای دانشگاهی
جست‌و‌جو برای مناسب ترین فرد
اضافه کردن کارآموز به تیم
– داشتن برنامه‌ی کارآموزی
– رفتار با کارآموز
– عدم تعهد کارآموز
حضور در فضای کار اشتراکی
مصاحبه
– قبل از مصاحبه
– فرآیند مصاحبه
– حاضر نشدن در جلسه مصاحبه
– پس از تماس تلفنی
– فرم مصاحبه
جلسه‌ی مصاحبه
– قبل از آغاز جلسه
– آغاز جلسه
– یادداشت‌برداری در زمان مصاحبه
– لیست سیاه افراد مصاحبه شده
– دام” از این بهتر”
– اعلام نتیجه به شخص مصاحبهشونده
– پس از مصاحبه
– اعلام نتیجه مصاحبه
روزهای اول پیوستن به تیم
– معرفی فضای کاری
– معرفی اعضای تیم
– معرفی فرد رابط
– انتظارات شما از هر شخص
چه زمانی دنبال نیرو باشیم؟
– کار کردن تا سر حد مرگ
– نرسیدن به اهداف از پیش تعیین شده
– داشتن برنامه‌ی کاری
– استخدام بی رویه
پیدا کردن هم بنیانگذار
– شناخت نقاط قوت و ضعف یکدیگر
– ویژگی های یک هم بنیانگذار خوب
– مکمل بودن
– رشد شخصی
– علاقه و اعتقاد به کسب و کار جدید
– طرز تفکر
– میزان تلاش
تکراری شدن کار فرد
– جابه‌جا کردن افراد میان بخش‌های مختلف
– ارائه‌ی مسئولیت های کوتاه مدت
شاد نگه داشتن تیم
– جشن تولد اعضای تیم
– دورهمی های هفتگی تیمی
– پیشرفت شخصی افراد و شادی تیم
– پیدا کردن نقاط مشترک اعضای تیم
جدا شدن از تیم
– وجود فضای یادگیری در تیم
– صحبت کردن با اعضای تیم
– فرآیند عملیاتی خروج از تیم
– دریافت بازخورد در زمان خروج از تیم
– ارائه‌ی توصیه نامه
رشد شخصی و حرفه ای
همه دوست دارند به شما کمک کنند
مستندسازی
– هدف از مستندسازی
– چگونگی مستندسازی
اخراج کردن
– ریسک اخراج نکردن
– فرد نامناسب کیست؟
– ساز تیم کوک نیست
– شما مقصر اصلی هستید!
– تعیین سنجه‌ی کلیدی عملکرد
چه کسی مدیر شود؟
–  اجتماعی بودن
– داشتن کاریزما
– داشتن توانایی نه گفتن
– قدرت تصمیم گیری
– سخنران بودن
– قدرت برنامه ریزی
تجربه‌هایی از استارتاپ‌های موفق
– محسن حاجی زاده – ویترین نت
– رویا کیان بخت- ویترین نت
– جلال فهمی – ویترین نت
– جلال برابادی – لامینور
– سارا سربندی – لامینور
– پیمان رحیمی- یادیز
– بهنود فرودی – بلیتو


سفارش آنلاین کتاب موانع انسانی (نسخه الکترونیکی pdf)